Kāpēc “Radot mūziku? Autore Sintija Kārkliņa.

Stāsts par kāpēc… Kāpēc tieši mūzikas grāmata skolēniem un skolotājiem?
Jau skolā kopš pirmās klases esmu domājusi (nekoncentrējusies stundai un skatījusies ārā pa logu), kāpēc stundas nevarētu būt kā piedzīvojums, kurā ļauj izpausties radošajam garam. Tik daudz likumu un robežu, kas jāievēro, lai vēlāk šīs barjeras lauztu un uzzinātu, ka tomēr viss ir pavisam savādāk.

Brīvs fantāzijas lidojums man ir bijis pats svarīgākais, atbildot uz jautājumu – kāpēc?! Zināšanas ir tikai instruments, ar kurām Tu spēj lidot un darīt to, ko Tu patiešām vēlies.

Sāku apgūst mūziku jau no 4 gadu vecuma un agri sāku palīdzēt mammai individuālajās mūzikas stundās (no 12 gadu vecuma neoficiāli kļūstot par pedagogu), tomēr esmu vienmēr vēlējusies būt tikai kā radošs palīgs, jo ikviens spēj brīvi izpausties un radīt ko jaunu!

Mans stāsts mūzikā sākās bērnībā ar lūgumu, lai omīte man iemāca spēlēt klavieres. Tālāk notikumi attīstījās kā pa spirāli (ar neatlaidīgu mammas atbalstu):

Rīgas 6. vidusskola (ar mūzikas novirzienu);
Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola;
Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola;
Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (pēc viena gada pārdomāju un dodos uz…);
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija.

Apgūta sistēma ar fundamentāliem pamatiem, lai varu strādāt par pedagogu skolās, mūzikas skolās un interešu izglītībā (pedagoģisko darbu uzsāku 2011. gadā).

Par mīlestību, iedrošinājumu un palīdzību RADĪT man ir jāpateicas savam vīram Magnusam Kārkliņam.
Iecere par savu pirmo grāmatu radās 2016. gadā un 2020. gadā tā beidzot realizējās! Paralēli veidoju mācību video un publicēju tos platformā YouTube (2019. gadā).
Joprojām mācos un apgūstu visdažādākās iemaņas – reibinoši fantastiska pieredze!

Superpalīgi grāmatas veidošanā – Elīna Selga, Skaidrīte Pētersone, Līvija Domiņa un Jelgavas tipogrāfijas komanda. 

Lai taptu “Radot mūziku” – esmu apguvusi programmas, kuras vēlos pieminēt, jo varbūt tās noder arī Tev – MuseScore (nošu raksts); GarageBand (mūzikas ierakstīšana); Adobe Premiere Pro (video); Adobe After Effects (vizuālie efekti); Adobe Illustrator (zīmēšana) u.c.

No sirds pateicos saviem lasītājiem un novēlu radošu garu mācību procesā!

Mēs mācāmies, lai radītu…

0