Kāpēc “Radot mūziku? Autore Sintija Kārkliņa.

Stāsts par kāpēc… Kāpēc tieši mūzikas grāmata skolēniem un skolotājiem?
 Jau skolā no pirmās klases esmu domājusi (nekoncentrējusies stundai un skatījusies ārā pa logu), kāpēc stundas nevarētu būt kā piedzīvojums, kurā ļauj izpausties radošajam garam. Tik daudz likumu un robežu, kas jāievēro, lai vēlāk šīs barjeras lauztu un uzzinātu, ka tomēr viss ir pa visam savādāk.

Brīvs fantāzijas lidojums man ir bijis pats svarīgākais, atbildot uz jautājumu – kāpēc?! Zināšanas ir tikai instruments ar kurām Tu spēj lidot un darīt to, ko Tu pa tiešām vēlies.

Mācoties mūziku jau no 4. gadu vecuma, agri palīdzot mammai individuālajās mūzikas stundās no 12. gadu vecuma un kļūstot par pedagogu, esmu vēlējusies būt tikai kā radošs palīgs, jo ikviens spēj brīvi izpausties un radīt, ko jaunu!

Mans stāsts mūzikā jau sākas bērnībā ar lūgumu, lai omīte man iemāca spēlēt klavieres. Tālāk viss notiek pa spirāli (arī ar mammas gādību mūzikā):

Rīgas 6. vidusskola (ar mūzikas novirzienu);
Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skola;
Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola;
Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija (pēc viena gada pārdomāju un dodos uz…);
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija.

Sistēma ar pamatīgi apgūtiem pamatiem, lai varu strādāt par pedagogu skolās, mūzikas skolās un interešu izglītībā (uzsāku kopš 2011. gada).

Par mīlestību, iedrošinājumu un palīdzību RADĪT – man ir jāpateicas savam vīram Magnusam Kārkliņam.
Sāku rakstīt un zīmēt savu pirmo grāmatu 2016. gadā, un 2020. gadā tā tika izdota! Paralēli mācību video izveide un publicēšana platformā YouTube (2019. gadā).
Gūstu visdažādākās mācības un iemaņas – reibinoši fantastiska pieredze.

Super palīgi grāmatas veidošanā – Elīna Selga, Skaidrīte Pētersone, Līvija Domiņa un Jelgavas tipogrāfijas komanda. 

Lai radītu “Radot mūziku” – esmu apguvusi šādas, tādas programmas, kuras ir vērts pieminēt un varbūt noder arī Tavā darbā – MuseScore (nošu raksts). GarageBand (mūzikas ierakstīšana). Adobe Premiere Pro (video). Adobe After Effects (vizuālie efekti). Adobe Illustrator (zīmēšana).

No sirds pateicība maniem lasītājiem un novēlu radošu garu mācību procesā!

Mēs mācāmies, lai radītu…

0
 .